Közösségi kemenceépítéssel a helyi értékek megőrzéséért program

A program működése.

A programban résztvevő település önkormányzata biztosítja a helyet és az alapanyagokat, majd a meg épült kemence az önkormányzat  tulajdonába kerül.

A megépült kemencével a falu közösségének lehetősége nyílik közös programok szervezésére, turisták fogadására, közösségi élet élénkítésére.

A kemenceépítő program alatt az érdeklődők olyan gyakorlati tudásra tesznek szert, amivel önállóan tudnak dolgozni,kemencét építeni . A résztvevőknek a program alatt helyi alapanyagokból  készült helyi ételeket készítenek.

A helybéliek bemutathatják az ország más részéből ide érkezőknek a helyi értékeket és a hely adta lehetőségeket. A kézművesség, a helyi termékek, ételek, szokások bemutatásával az itt élő emberek érezhetik, hogy mások számára is fontos értékeket ápolnak.

A kemenceépítő  programra jelentkezni a www.valyogveto.hu oldalon a letölthető dokumentumok résznél a jelentkezési lap kitöltésével lehet.

A részletekről szintén itt olvashatnak vagy érdeklődni a 06/20-4201714- s telefon számon

Oldal: Képzések