Ágfa és fahamugyűjtő vállalkozás.

Akik elvégezték a fakitermeléshez szükséges képzést ők önállóan, vállalkozhatnak.

Olyan helyen lehet elkezdeni a vállalkozást pénz és beruházás nélkül, ahol van nagyobb üres terület.

A nem használt kert az ágak és kötegelt rőzsék, kévék tárolására alkalmas.

A használaton kívüli istálló, pajta a rossz idő esetén a kötegelésre. Ólak a fahamu tárolása.

Az ágfa és a gallyak nem a favágás helyén lennének elégetve.

Éves szinten egy kisebb erdő menthető meg, ha használjuk ezt a lehetőséget.

Az önkormányzat, erdészet, magánszemélyek, gyümölcsösök tulajdonosai a vállalkozóval szerződést kötnek és biztosítják a lehetőséget az ágfa összegyűjtésére.

A vállalkozó ezért cserébe az összegyűjtőt, fahamut az ágfa helyén hagyja.

A vállalkozó átvállalhatja az önkormányzattól az ilyen típusú munkákat és ö alkalmaz munkanélkülieket.

Most lehetősége van pályázatokat beadni ilyen feladatok végzésére.

A vállalkozás folyamatos munkalehetőséget biztosíthat képzetlen munkanélkülinek.

A tiszta fahamu a vállalkozónál becserélhető tűzifára. Ez úgy működhet, hogy 10kiló hamuért ad 10kiló fát.

Nagyon sok energia takarítható meg és a fahamu is hasznosítható.

Sok önkormányzatnak problémát okoz a főleg tavasszal összegyűjtött faágak, nyesedékek. Ezeket egy bizonyos helyre szállítják, ahová később az emberek illegális kommunális szemétet is leraknak, ami a probléma okozója.

A területeket több napon keresztül tisztítják a kommunális szeméttől, aminek komoly költségei vannak.

Mivel több év kell az ágak lebomlásához a probléma folyamatosan, fennáll.

A szőlészetekben szintén sok vesző termelődik metszés után, amit általában helyben szabad ég alatt elégetnek.

Ma már van olyan borászat, ahol vásároltak kévekötő gépet és a panzióban a kazánokat így fűtik.

Országszerte egyre több iskola csak úgy tud működni, hogy megtartották a régi kazánt, és most fával fűtenek.

Ezeket a lehetőségeket ma kényelmi szempontból nem használják fűtésre, mert munkaigényes.

Pedig kevesebb fát kell kivágni, munka, és pénzkereseti lehetőség és környezetkímélő.

Az ágakat, veszőket minimális befektetéssel helyben lehet hasznosítani.

Készíteni kell egy rőzsekötöző állványt, amiben 30- 50 centi hosszú 20-30 centi átmérőjű kévéket lehet kötni.

Kell egy jó metsző olló, kézi fűrész és egy kis balta.

A lehulló maradékkal a kévekötő otthon tud fűteni, így neki ingyen van a fűtése.

A kévéket 30-50 forintért átveheti az önkormányzat.

Az így vásárolt kévékkel, a helyi óvoda, iskola, körjegyzőség vegyes tüzelésű kazánjait fűthetik.

Amennyiben erre nincs lehetőség a hátrányos helyzetűek fűtés támogatására, használhatják.

Sajnos egyre többen halnak meg fűtetlen lakásaikban.

A tavaszi időszakban egyből a felhasználás helyére lehet szállítani, így nem kell külön tárolni.

Ha a kévék végeit oltott mészbe mártják, akkor kikerülhető, hogy a rászorult hátrányos helyzetűek, azokat többször eladják, az önkormányzatnak.

Igaz, hogy munkaigényes, de egy lehetőség a munkavégzésre és egy lehetőség a lakás, vagy legalább egy helyiség fűtésére.

Ha nincs pénze a családnak, de lehetősége lenne pár kévét eladni pár ezer forinthoz, juthatna.

Akinek 500 forintja van, azért nem tud tűzifát venni, de tíz kévét igen.

Azok is érdekelté tehetők, akik most illegális favágók, és komoly károkat okoznak.

Ha pénzt kapnak a kévékért, akkor gyűjteni fogják az ágakat, gallyakat is, ahogy azt mindig is tették elődeink

Oldal: Ágfa és hamugyűtő vállalkozás